Portal mediaNews
Rusza miesięcznik "Magazyn Familia"

31 marca ukaże się pierwszy numer "Magazynu Familia" wydawany przez Edycję Świętego Pawła. Jest to jedyny na rynku prasy katolickiej miesięcznik o tematyce rodzinnej. Czerpie z doświadczenia znanego na całym świecie włoskiego tygodnika "Famiglia Cristiana", który był inspiracją do stworzenia czasopisma o współczesnej polskiej rodzinie. Magazyn będzie można kupić w punktach Ruch-u, Kolportera, EMPiK-ach i parafiach. Nakład pierwszych numerów - 100.000 egz., objętość - 96 stron.

Wydawcą "Magazynu Familia" jest Edycja Świętego Pawła, katolickie wydawnictwo znane na rynku z licznych publikacji książkowych dla dorosłych i dzieci, minimediów, kalendarzy oraz wydawnictw fonograficznych, wydawanych na najwyższym poziomie edytorskim i artystycznym. W wydawanych publikacjach, zgodnie z zaleceniem założyciela, bł. Jakuba Alberione, Edycja stara się "mówić po chrześcijańsku" o wszystkich ważnych dziedzinach ludzkiego życia. Publikacje tego wydawnictwa można spotkać w EMPIK-u, w księgarniach sieci Matras, Domu Książki i wielu innych. Wprawdzie w swoim zasadniczym zarysie "Magazyn Familia" nawiązuje do włoskiego tygodnika "Famiglia Cristiana", jednak głównym jego celem jest zwrócenie się do polskiej rodziny, pokazanie jej na tle współczesnych realiów życia w naszym kraju.

Magazyn tworzą doświadczeni dziennikarze, współpracujący także z innymi mediami (TV Puls, Radio Józef, Polskie Radio Pr III, Życie Warszawy) oraz specjaliści z różnych dziedzin. Redaktorem naczelnym jest brat Zbigniew Gawron SSP, paulista, tzn. członek Towarzystwa Świętego Pawła (zgromadzenie zakonne będące właścicielem Edycji Świętego Pawła, wydawcy "Magazynu Familia"), wcześniej dyrektor wydawniczy Edycji Świętego Pawła, absolwent Szkoły Środków Masowego Komunikowania w Rzymie - SPICS. Zastępcą redaktora naczelnego jest również paulista, ks. Mariusz Krawiec SSP - dziennikarz i publicysta. Studia teologiczne i dziennikarskie ukończył na KUL-u oraz Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie.

opublikował: Michał Czarnecki
data: 18.03.2008

Szukaj w mediaNews
z
Google

wwwmediaNews.com.pl

Portal mediaNews.com.pl autor: Michał Czarnecki - Copyright 1999 - 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone Kanały RSS mediaNews